Prihlás sa do súťaže!

21
10
19

Máš nápad na eko produkt? Prihlás ho na stránke: www.sobi.eco/ecoidea

Cieľom súťaže je povzbudiť mladých ľudí, aby sa zamýšľali nad súčasnou produkciou vo svete a motivovať ich k využitiu vlastného potenciálu pre pozitívnu zmenu v spoločnosti.

Do súťaže sa môžu prihlásiť mladí ľudia vo veku 15 až 25 rokov. Podmienkou zapojenia sa je vyplnenie prihlasovacieho formulára na stránke www.sobi.eco/ecoidea, kde je potrebné uviesť základné údaje o nápade – eko dizajne nového produktu.

Súťaž má 3 kategórie, do ktorých môžu mladí ľudia prihlasovať svoje dizajny:

1.            Interiérový a úžitkový dizajn

2.            Módny dizajn

3.            Voľná kategória

„Ak chceme žiť v prosperujúcej modernej krajine, musíme ísť príkladom a dávať ľuďom reálne možnosti uplatnenia sa. Našou súťažou chceme povzbudiť mladých, aby sa zamýšľali nad dnešným systémom výroby a nasmerovať ich na ekologický rozmer produktov,“ vysvetľuje Tomáš Horváth, riaditeľ značky sobi.eco, hlavného organizátora súťaže.

Prihlášky vyhodnotí odborná komisia, ktorá bude posudzovať nasledovné aspekty:

A.           udržateľnosť produktu, najmä s ohľadom na životné prostredie,

B.           jednoduchosť výroby a realizovateľnosť,

C.           uplatniteľnosť na trhu,

D.           originálnosť.

Najlepšie dizajny postúpia do druhého kola, v rámci ktorého získajú odborného mentora na vytvorenie funkčného prototypu. Prototypy z druhého kola budú prezentované na verejnom podujatí na jar 2020 a následne vyhodnotené a ocenené. Najlepšie nápady s prototypmi získajú vecné ceny a možnosť spolupráce na výrobe daného produktu na Slovensku.

Hlavnou cenou súťaže je elektrokolobežka Inmotion. Za svoje nápady môžu mladí vyhrať aj 3x ročný paušál od Telekomu, 3x kompletnú zubnú výbavu od Curaprox, udržateľnú kozmetiku od dm drogerie markt, Naturlove a Bezobalis, poukážky na nákup v Martinus, lístky na Night of chances od Nexterie a eko-etické produkty od značky sobi.eco.

Prihlasovanie je otvorené do 15.11.2019 prostredníctvom online formulára na stránke: https://sobi.eco/ecoidea/.

Ambasádormi súťaže sú:

Marián Čaučík, riaditeľ Dobrej noviny a držiteľ štátneho vyznamenania, Pribinov kríž II. triedy, za mimoriadne zásluhy o sociálny rozvoj Slovenskej republiky.

Dominik Porvažník, mládežnícky delegát SR pri OSN 2018/2019.

LaFlorita - Katarína Peterová, Slow fashion blogerka.

 

Partneri

Talentway.net; IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže; Nadácia EPH; Inštitút pre aktívne občianstvo; Nexteria; Night Of Chances; Telekom SK; Curaprox Slovensko; dm drogerie markt Slovensko; Martinus; Ekocharita Slovensko Slovensku; Muziker; I AMbitious; Sa Uvedom; Naturlove; BEZOBALiS; Startitup; HubHub; Tabačka Kulturfabrik; Fleck Coworking 

NAJNOVŠIE

ČLÁNKY

Informácie pre Odbornú prax LS 2020

Prihlás sa do súťaže!

Súťaž ECOidea ponúka mladým ľuďom prihlásiť svoje nápady prostredníctvom online formulára a vyhrať ceny v hodnote 3 000 €.
 

ČÍTAJ VIAC

TALENTWAY.NET

TEAM