Telco Club

17
1
19

Pilotný projekt Telco klub v spolupráci s programom Talentway, OF Ekonomickej univerzity v Bratislave a O2 Slovakia prináša možnosť nahliadnuť do sveta slovenských telekomunikačných operátorov. Počas troch mesiacov študenti nepretržito pracovali pod vedením odborníkov z telekomunikačného sektora na reálnom zadaní z praxe. Ako to celé dopadlo? Priniesol tento projekt úspech a môžme sa dočkať pokračovania ?

Soňa Neuschl
Marketing manager for retention and loyalty at O2 Slovakia

Ako by ste zhodnotili pilotný projekt Telco club?
Telco club bola pre nás výborná príležitosť, ako sa opäť priblížiť k mladým ľuďom, k ich rozmýšľaniu, chovaniu a celkovo tak ich motiváciám. Podľa mňa je to výborná príležitosť pre študentov a ja osobne veľmi oceňujem túto aktivitu, ktorú škola pre študentov robí. Viem si predstaviť, že tento projekt sa má naozaj kam vyvíjať aj v budúcnosti. Je treba samozrejme popracovať na operačných veciach a celkovo koordinácií medzi školou a firmami, ale je to na dobrej ceste.

Študenti si odniesli z tohto projektu veľa nových skúseností. Je to aj naopak ? Bola pre Vás spolupráca so študentami prínosná ?
Pre mňa osobne to bolo skôr, že som si niektoré veci pripomenula. Alebo som sa vyviedla z omylu – človek si totižto niekedy myslí, že čo má v hlave jeden, má aj väčšina. A teda to naozaj tak nie je.

Ohodnotili by ste prístup študentov k zadanej téme  kladne ?
Pri prezentáciách bolo vidno rozdiely medzi študentami. Niektorí sa k tomu veľmi proaktívne postavili, niektorých bolo počuť menej. Ale určite to bola radosť sledovať. Študenti sa proaktívne pýtali, komunikovali s nami, počúvali a samozrejme zmeny aj zapracovávali.

 

Katarína Fruhwaldova
Campaign Management Specialist at O2 Slovakia

Aká bola pod?a Vás kvalita výstupov študentov ?
Ja som veľmi spokojná a všetci ma milo prekvapili. To čo ma ale prekvapilo najviac je spôsob ako viete prezentova? a teda komunikova?. Nemáte strach a trému ale plný rukáv argumentov. To isté sa prejavilo aj pri diskusiách a odpovediach na naše otázky. Rovnako, že ste prezentovali tímovo. Neviem posúdiť či aj príprava prezentácie bola tímová práca, ale prezentácie budili pozitívny dojem. Taktiež sa mi páčilo uchopenie tém, kde si každá skupina našla svoju cestu k riešeniu. Skupina, ktorá sa zaoberala všeobecnou témou ma naozaj ohúrila. Napriek tomu, že nemali našu pomoc urobili skvelé prezentácie a navrhli zaujímavé riešenia propagácie Telco clubu.

 

A čo nato študenti ? Vidia túto spoluprácu ako príležitosť vkĺznuť do sveta obchodu ?

 „Projekt mi umožnil nazrieť do skutočného života vo veľkej medzinárodnej firme, ako aj podieľať sa na projekte, ktorý môže byť reálne zrealizovaný a priniesť tak reálne výsledky,“ hodnotí študent Šimon.

„Pre mňa osobne znamenal predmet Inovačný manažment niečo viac ako ostatné teoretické predmety. Možnosť vyskúšať si spoluprácu s partnermi z praxe v Telco clube mi dalo príležitosť nahliadnuť do chodu firmy a dozvedieť sa ako funguje marketing v takejto veľkej spoločnosti,“ hovorí študentka Petra.

„Spolupráca so spoločnosťou O2 pre mňa predstavovala veľmi efektívne prepojenie teórie s praxou, kde sme mali možnosť zoznámiť sa viac s O2 ako známym operátorom na našom trhu. Ochotné zamestnankyne nám priblížili ako to na reálnom marketingovom oddelení chodí, čo vnímam ako najväčší prínos, keďže by som chcela pracovať v marketingu aj ja,“ dopĺňa Tatiana.

 

 

NAJNOVŠIE

ČLÁNKY

Systém odbornej praxe pre vysokoškolákov

Zapojte sa do nového Systému odbornej praxe a podporte nás, aby sme tento systém rozšírili pre všetky študentov na Slovensku
 

ČÍTAJ VIAC

HR ako emócia

Čo všetko obnáša vytvorenie pozitívnej emócie so zamestnancom a uchádzačom?
 

ČÍTAJ VIAC

TALENTWAY.NET

TEAM