Vianočná univerzita 2016

Vianočná univerzita aká tu ešte nebola!

By Mirka Prváková. Published on 23/01/2017.

Vôňa perníkov, škorice, pomarančov, živý vianočný stromček rozsvietený dekanom Obchodnej fakulty a nálada, akú môžeš zažiť iba v období Vianoc! Toto všetko, ba dokonca omnoho viac, priniesla Vianočná univerzita 2016, ktorá sa konala 6. decembra na pôde Obchodnej fakulty Ekonomickej univerzity v Bratislave.

Študenti v spolupráci s tímom Talentway a vedením OF pripravili jedinečnú udalosť. Počas jedného večera sme všetci spoločnými silami vyzdobili vnútro budovy Obchodnej fakulty, na stromy v areáli univerzity sme zavesili salónky so želaním Veselých Vianoc (je pravda, že do 5 minút bolo po salónkach, ale stálo to za to 🙂 ), vyzdobený bol taktiež aj podchod pred univerzitou.

Na našich vianočných trhoch sa zúčastnilo vyše 40 stánkov - okrem dobrého jedla sa tu nachádzalo aj mnoho krásnych a kreatívnych výrobkov vhodných ako darček pre najbližších. Šikovní študenti si pripravili stánky s vlastnými cukrovinkami a koláčikmi, či už bezlepkovými, raw alebo klasickými ,,babičkinými" buchtami. Množstvo hand-made produktov, ako napríklad ručne šité ruksaky, vankúše, tričká s vlastným dizajnom a iné druhy trendového oblečenia. Samozrejme, nemohlo chýbať veľa druhov rôznych punčov, varených vín a ,,ríbezlákov".

Naša udalosť však nebola len o tom ,,dobre sa najesť a napiť", ako to už na vianočných trhoch býva zvykom. Program Vianočnej univerzity bol obohatený aj o kultúrnu zložku, v rámci ktorej nám dvaja študenti zaspievali krásne vianočné pesničky. Okrem nich nás celým programom viedol DJ s playlistom najhranejších vianočných hitov. Samozrejme, nemohol chýbať Mikuláš s dvomi pomocníkmi, s ktorým si mali študenti možnosť urobiť fotku. Okrem bohatého programu bola ku koncu vyhlásená MEGA tombola, s množstvom hodnotných cien. A, ako čerešničku na záver, sme si pre vás pripravili AFTERPARTY v Nu Spirit Clube.

,,Keď som išla v ten deň do školy, vôbec som netušila, že ma čaká také prekvapenie. Keďže som sa v tom období stále len učila na skúšky, nepostrehla som, že sa chystá takáto udalosť. Po príchode do budovy Obchodnej fakulty mi tá premena vyrazila dych. Vôňa, atmosféra, usmiati ľudia, všade dobré jedlo, no jednoducho som veľmi nadšená, že sa takéto niečo zorganizovalo! Bolo to krásne a jedinečné, určite by ma potešilo, ak by sa niečo také zorganizovalo aj o rok. Vytvorilo to na našej škole jedinečnú atmosféru!", povedala spokojná študentka OF, ktorá ešte nakoniec dodala, že už má nápad, čo by chcela predávať na budúci rok :). Neprezradím vám čo to bude, iba napoviem, že sa určite máme na čo tešiť!

Keďže náš stánok TALENTWAY bol priamo pri vchode do budovy univerzity, mali sme možnosť zažiť a počuť prvé reakcie študentov, ktorí vošli dnu a s úžasom iba obdivovali tú nádheru - práve to nás motivuje k tomu, aby sme takéto udalosti robievali pravidelne 🙂. Aby som nezabudla spomenúť, okrem živého stromčeka sme mali aj jeden papierový, ktorý bol však omnoho výnimočnejší. Každý, kto prešiel okolo, mal možnosť na neho dopísať vianočné prianie - preto vám všetkým, ktorí ste tak urobili, prajeme, aby sa vám splnili! Do očí mi udrelo toto prianie: ,,Po úspešnom ukončení skúškového obdobia chcem odletieť na Bali" ➔ Dúfam, že si už tam a pošli pohľadnicu 😉

 

15267628_10210267725026974_4035823863199433867_n

Vianočná univerzita patrí jednoznačne k našim najobľúbenejšej udalosti, ktorá dokáže navodiť vianočnú atmosféru a dobrú náladu nielen študentom, ale aj pedagógom a vedeniu Ekonomickej univerzity v Bratislave.

Mirka